E Ticaret Akımı

E Ticaret Akımı

 

E- Ticaret çoğalan teknolojik imkanlarla artık internette yeni bir iş kolu haline dönüşmüştür. İstediğiniz ürünlerin satışını kapsayan e-ticaretle sanal market oluşturarak  satıştan , ödemeye hatta  dağıtıma kadar bütün aşamaları kapsayan bir organizasyon oluştura bilirsiniz. Ticari faaliyetlere göre düşük maliyet sunan e-ticaretle müşterilere avantajlı satış yapılması sunulur ve artan güvenlik sistemleri ile tüketiciler evinin rahatlığında güvenle alışveriş keyfini yaşamaktadırlar.Peki E-ticaret pazarlaması nedir?

E-ticaret Pazarlaması

Elektronik ticaret online bir mağazada dijital pazarlama sağlayarak  ürün satışı yapmaktır.Bu satışlar şöyle artırılabilir;

 Reklam ve arama motorları

PPc kampanyası yada ücretli reklam kampanyaları oluşturularak  reklamlarınızda kullanılan anahtar kelimelerle arama motorlarının üstlerinde çıkarabilirsiniz.

Görüntülü reklamcılık

Google görüntülü reklam ağı tarafından yürütülen  görüntülü reklamlar web sitesi afişleri kenar çubukları ve  diğer görselleri barındırır.Sizde etkili görsel reklamlarla müşterilerin dikkatini çekebilir ve satış yapabilirsiniz.

 E-posta ile pazarlama

E-postayla pazarlama eski müşterileri potansiyel müşterileri  sepetteki ürünleri bildirir ve müşteriyle iletişim kurup onlara ulaşabilmenizi sağlar.

Etkili pazarlama

Etkili pazarlama, ürünlerin etkili insanlara ulaşılmasını sağlama yöntemidir. Örneğin bloggerlar, sosyal medya kullanıcıları, ünlüler denyimlerini anlatarak kişilere ürünlerinizi tanıtır.

Daha önce elealdığımız sosyal medyada reklam ve avantajları yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.