Seo İtibar Yönetimi

Seo  İtibar Yönetimi

Sosyal Profilinizi Doğru Yollarla Oluşturmak

Sosyal profilleri birçok siteye kaydettirmek ve sıralama da en üstte olacağını zannederek pek çok bağlantı vermek seo itibar alanında yapılan hataların en büyüğüdür. Bu bağlantılar birleştiği için yapılan işlem stratejinin etkisini yok etmektedir.

Sadece profil oluşturmakla da sıralamanın en başına geçilemez. Site içinde katılımı çağaltabilmek, fotograf yüklemek, yorum almak vs.. profilde dış bağlantı kazanmaktan daha etkili olacaktır.

Sosyal profiller oluştururken şunlara dikkat etmelisiniz;

Profillerinizi mümkünse rumuz kullanmadan tam adınızla yada marka adıyla oluşan tek bir kelime ile yada arada tire kullanarak doğru bir şekilde isimlendirin.

Profillerinizi fotoğraf ,biyografi, video ve  bağlantılar oluşturarak tamamen doldurun.

Adres defterinizden ya da sosyal medya hesabınızdaki bağlantılarınızdan (herbir platformdaki arkadaşlarınızı takip edin, bağlantı kurun) yararlanın.

Ayrıca, her platformda yeni bağlantılar kurun. OSE’nin en üst sayfa sekmesini kullanarak sosyal medyada en çok bağlantı kurulan URL’leri bulun ve bunlarla ilgili yorum yapıp yapamadığınıza, bağlanıp bağlanamadığınıza ya da profilinizi bu sayfalarla ilişkilendirip ilişkilendiremediğinizi inceleyin.

Alakalı olma konusuna önem verin. Eğer sayfa doğal görünmüyor ve anahtar kelimelerle doldurulmuş duruyorsa, sitenin yöneticisinin profilinize erişimi engellemesi, güvenilir bir şekilde siteye katılamama, diğer insanlarla, markalarla ve içerikle bağlantı kuramama gibi sorunlara  sebep olabilirsiniz.

Unutmayın ki Sosyal medya ne kadar yatırım yaparsanız o kadar kontrol edilebilir sayfa sıralaması ile başarı sağlayabilirsiniz.

Herkese Açık Siteleri ve  Wikipedia Sayfalarını Kullanmayın

Wikipedia sayfalarının çok etkili olduğunu düşünerek seo itibar yönetiminde kullanabileceğimizi orada profil ve sayfa oluşturmanın akıllıca olduğunu  hep düşünürüz. Fakat bu yanlıştır. Kendi kontrolünüzdeki sayfalarda görünmek en doğrusudur.

Alternatif Blog Oluşturun

Bloglar doğal olarak bir çok bağlantı ve dış referans çekerler. Bunun için gerçek içerikler yeni domain ve web profili gerekecektir. Fakat geri dönüşler çok hızlı ve başarılı olur.

Daha önce ele aldığımız Seo’da sosyal medyanın önemi konulu yazımızı da okumanızı öneririz.