Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor!

Instagram'a Alışveriş Özelliği Geliyor!

İnstagram hayatımıza girdiğinden beri diğer sosyal medya platformlarını bir bir geride bıraktı en son vaka ise Snapechat’ten Hikayeleri (ç)almasıyla Snapechat’ın sonunu getirdi. Diğer yandan ise Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen tüm ticaretlerin %70’inden fazlası İnstagram üzerinden sağlanıyor. Son alınan duyumlara göre bu sayı daha fazla artacak çünkü İnstagrama Alışveriş Özelliği Geliyor bu haberle beraber e-ticaret sitelerininde sonunu getirebileceği geliyor insanın aklına.
İnstagram 'a alışveriş özelliği geliyor.

Tüm Kullanıcılar rahat bir şekilde ürün ekleyip satış yapabilecek gibi görünüyor.
E-Ticaret siteleri (henüz diğer markalar için detay belli değil) ürün odaklı olarak paylaşımını yapacak.
Bu gönderiler standart gönderilen aksine alt kısmında “Tap to View” yani “Görüntülemek için Tıklayın” etiketine sahip olacak.
Bu etikete tıklandığında kullanıcı ürün hakkında detaylı bir görsele, gerekli açıklama bilgisi ve satıcının (opsiyonel olarak) eklediği 5 ürüne daha erişebilecek.
Satın alma kararı verildiğinde, kullanıcı “Shop Now” yani “Satın Al” butonuna dokunacak ve doğrudan satın alma sayfasına yönlendirilecek.
İnstagramın bu yeni özelliği büyük küçük tüm ticaretle uğraşanları sevinderecektir Yeni özelliğin daha detaylı kullanımı için Instagram ufak bir video içeriğe de yer verdi;

Jack Threads from Instagram for Business on Vimeo.

Posted in:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir