Covid ve Teknoloji

Covid  ve Teknoloji

 Bir türlü yaşantımızdan çıkmayacak gözüken Covıd-19 virüsü hayatın her alanında varolan alışkanlıklarımızı da değiştirmeyi başardı.Toplumdan izole yaşamaya başlamamızla birlikte gereksinlerimiz gibi  teknoloji kullanımımızda oldukça değişti.Uzakta kontrol sağlayan sağlık birimlerinden tutun dijital ödeme seçeneklerine kadar herşeyi etki altına aldı.Bunlardan bazıları;

Temassız Ödemeler

Bu dönemde en çok kullanılan teknoloji dijital ödeme yöntemleri oldu.Mobil telefonlardan ve temassız kartlardan yapılan ödemler halen kullanılmaktadır.

Sağlık ve Teknoloji

Yoğun çalışma şartları ve kapasitesinin üstünde  hasta olması sebebiyle hastane çalışanları bu dönemde giyilebilir cihazlar kullandı.Cahtbot teknoloji ile de uzaktan doktorlara iletilen bir sistemle teknolojik sağlık  verileri elde edildi.

Uzaktan Eğitim

Virüsün hızla yayılmasıyla  190’dan fazla ülkede okul ve üniversitelerin kapatılması 1,5 milyardan fazla öğrenciyi etkisi altın aldı.Eğitim veren bütün  kurumlar bu uzaktan öğrenim imkânları sunan teknolojilere yöneldiler.

Uzaktan Çalışma

Alınan önlemlerin en önemlisi ofis ortamında çalışan personlein evden çalışma sistemine önlendirilmesi oldu. Çevrim içi çalışma uygulamaları ,sanal toplantılar evden çalışmayı bir nebze kolaylaştırdı.

Online Alışveriş

Onlıne alışverişler bir zorunluluk haline geldi.Bütün markalar bu sisteme uyum sağladı.Hatta Çin’de robot kuryeler kullanılmaya başlandı

Onlıne Eğlence

Pskolojik olarak izole bir yaşam insanların hayatını olumsuz etkilerken, onlıne sosyalleşme ortamları hızla arttı.Sosyal medya aracılığı ile yapılan canlı konserler , müze turları vb.. karantina döneminin insanları mutlu etti.

"Seo Danışmanlğı Neden Gereklidir? " adlı yazımızada göz atabilirsiniz.

Teklif ve detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.