E-Ticaret Sitelerinde Instagram Yönetimi

E-Ticaret Sitelerinde Instagram Yönetimi

 Hayatımızda hızlıca yer eden instagram akıllı telefonların kullanımının yaygınlaşmasıyla popüler hale geldi.E_ticaret sitelerinde instagram nasıl yönetilmeli inceleyelim;

Profil Sayfanızı Düzenleme

 E-ticaret kullanıcılarına eklenen linklere tıklama imkanı vermeyen instagram profil sayfasına web sitesi linki ekleme ve tıklama imkanı vererek bu açığı birazda olsa kapatmaktadır .Profil sayfanıza mutlaka web site linkini ekleyerek müşterilere ulaşabilirsiniz. Kısa ve  öz markanızı anlatan açıklamayı da oluşturarak dikkat çeken bir profile sahip olabilirsiniz.

Hashtag Kullanılması

 Instagramda kişiler hashtagler kullanarak başkalarının paylaşımlarına ulaşırlar.Bu yüzden başkalarının paylaşımınızı görmesi için hashtag kullanmayı unutmayın.Paylaşımınızla alakalı hashtag seçmeli ve en popüler hashtagleri  paylaşımınıza eklemelisiniz.Unutmayın ki ınstagram 30 dan fazla hashtag kullanmanıza izin vermez.Ayrıca Türkçe karakter yazımınada dikkat edin. Instagram Türkçe karakterleri listelemiyor. Hashtag kullanımı konusunda da dikkat edilmesi en temel kural, kullanacağınız hashtaglerin paylaşımınızla alakalı olmasıdır. Aynı zamanda hashtag yazma esnasında, o hashtage dair kaç kez paylaşım yapıldığını görme imkanına sahipsiniz. Bu sayede en popüler hashtagleri paylaşımınıza ekleme imkanınız bulunmaktadırFakat bunun dezavantajı yaptığınız paylaşımın kaybolması.Bu yüzden sadece popüler hashtaglere değil nadir kullanılan hashtaglerede yer vermelisiniz..

Sadece Paylaşım Yapmayın

 E-ticaret sayfanızın etkileşimi için kendinizi farkettirmeniz gereklidir.Sadece paylaşım yapmak yetersiz kalır.Bu yüzden başkalarının resimlerine yorumlar yapabilir ve beğeniler bırakabilirsiniz .Fakat bazen E-ticaret sitenizin tanıtımına yönelik yorum bırakmak antipati oluşturabilir.Bu nedenle paylaşım sahibinin  beğenisini kazanacak yorum bırakmak en doğrusudur.Sadece beğeni bırakarak da farkedilebilirsiniz.

.

Paylaşımlarınızda Filtre Kullanın

 Paylaşımlarınızın dikkat çekmesi için kullandığınız görseller çok önemlidir.Instagramda paylaşacağınız resimler profesyonel  olarak hazırlanmamışsa ınstagram filtre seçenekleri ile düzeltebilirsiniz.

Az Paylaşım

 Instagramda sizi takip eden kişiler sürekli zaman tünelinde size ait paylaşımlar görürlerse bundan sıkılıp takibi bırakabilirler.Bu nedenle az paylaşım yapmanız faydalı olacaktır.

 Instagram, aktif kullanıcı sayısı ve görsel odaklı bir sosyal medya platformu olması nedeniyle E-Ticaret siteleri için son derece önemli bir sosyal medya tanıtım platformudur.E- ticaret kullanıcı olarak markanızı tanıtmak için prosefonel kşilerle çalışmak sizlerin uzun vadeli ve bol kazançlı satışlar yapmanızı sağlar.

 Sizni faydalı olavağını düşündüğümüz seo itibarı yazımıza yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.