Nedir Bu SEM?

Nedir Bu SEM?

Nedir Bu SEM ?

  SEM (Search Engine Marketing) kısaca arama motoru pazarlamacılığına verilen addır. SEM kavramı genel olarak SEO (Search Engine Optimization) kavramı ile kullanılır.Peki ya Sem nedir;

 SEM tamamen dijital reklamları içerir.Bir çok  görsel, video ve metin içerikleri ile desteklenen marka reklamlarının amacı satışları artırabilmektir.Sem sistemiyle yeni müşteriler kazanabilir yada mevcut müşterilerinizi artırabilirsiniz.Sem ve seo sistemini birlikte kullanmak yarınıza olur.Daha az maliyetlerle google de üst sıralara çıkabilirsiniz.

 

SEM Dijital Pazarlamada Nasıl Kullanılır?

Google ads hizmeti ile SEM yapmak daha hızlı sonuç almanızı sağlar. SEM ile reklam verdiğiniz takdirde reklamlarınız arama motorlarının sonuç sayfalarında en üst sıralarında, sağda ya da alt bölümde organik arama sonuçlarının etrafında yayınlanır. Bu reklamlar sponsorlu link olarak görünmektedir. Google Ads dışında Bing ve Yahoo ile Yandex arama motorlarına da reklam verebilirsiniz. Reklam metinlerini bu platformda marka tanııtmlarınızı dilediğiniz kelimelerle oluşturabilirsiniz.

SEM İçin Bütçe ?

 SEM için bütçe planlarken  mutlaka anahtar kelimeler için bir danışmanlık hizmeti almalısınız.Az bir bütçe ile başlayarak ve satışlarda artış görüldükçe bütçeyi artırma yoluna gidebilirsiniz.

SEM Ücretlerinde Firma Tercihi

 İnternette yapılan reklamcılık faaliyetleri kaliteli seo ajansları tarafaındna yapılır.Hizmet türü farketmeksizin firmalar ürünlerini daha çok kitlelere ulaştırmak için seo hizmetinden faydalanırlar.

 Seo ajansları firmalar için search engine management ve google ads hizmetleri sunan içerik firmalarıdır.

 Kurumsal anlamda seo ve sem hizmeti almak isteyen şirketlerin ajans seçimlerinde dikkat etmeleri gereken en önemli konu ilgili ajansın ne kadar başarılı bir hizmet kalitesine sahip olduğudur. Bunu öğrenmek için de firmanın web sitesinin özgün içeriklere sahip olup olmadığı ve daha önce hizmet sunduğu firmalara ilişkin referanslarını  detaylı bir biçimde incelenmelidir.

 Her alanda olduğumuz  gibi arama motoru reklamcılığı alanında da kaliteli hizmet sunan ajansımızla iletişime geçebilirsiniz.