Satışlarda Teslimat Maliyetleri

Satışlarda Teslimat Maliyetleri

 Yurt dışı sitelerinin birinde  çok hoş bir bluz beğendiniz son trend tam aradığınız gibi çok beğendiniz ve hemen almak istiyorsunuz.

 Hemen aklınıza hangi soru gelir? Acaba adresime teslimat var mı?Taşıma ücreti ne kadar?Ya  getirmezlerse?Önce satıcı profilini inceler yorumlar sizi ikna etmişse ürünü almaya karar verirsiniz.Bluzu sepete ekler ve “shipping”tıkladığınızda maliyetler eklenir o ucuz ve çok beğendiğiniz ürün pahalılaşır ve bir düşünüyüm deyip ödeme yapmazsınız.Ürün sepette günlerce bekler.Bunun gibi taşıma maliyetleri konusunda bir çok örnek verebiliriz.

 Bir çok araştırmalar gösteriyorki ürünlerin sepete atılıp alınmama sebebi  taşıma ücreti maliyetlerinin fazla olması.Burada e-ticaret satıcılar olarak en az karla müşterinin alabileceği fiyatları sunabilmek önemlidir.Özellikle ücretsiz nakliye müşterilerin ilgisini çekmektedir.Müşteri ürünle ilgileniyorsa hiç araştırma yapmadan ücretsiz kargo seçeneğini görünce ürünle ilgilenir ve satın almaya karar verir.Ayrıca aynı ürünü satan rakiplerinizinide geride bırakmış olursunuz.

 Tek ürün satışı için bunu yapamıyorsunuz belli miktar ürün alan müşterilerinize bedava taşıma hizmeti hediye edebilirsiniz.

 Fakat beyaz eşyalar,mobilyalar gibi büyük taşıma  maliyetli ürünlerde ise durum farklı.Nakliye firmaları ile anlaşma yaparak maliyetleri en aza indrebilirsiniz.Müşteriye anlaşma yaptığınız tüm taşımaf irmalarının fiyatlarını sunarak kendilerinin ödemelerini sağlayabilirsiniz.Web sitenize taşıma maliyeti hesaplayan bir sistem kurabilirsiniz.Nakliye ücreti konusunda şeffaflığınızı kanıtlamış olursunuz.Başka bir seçenekte her paket için yüzdeli nakliye fiyatı eklemek.Fakat fiyatları iyi araştırıp dengeli bir maliyet çıkarmalısınız.Ürünleri satın almada teslimat konusu müşteriler için önemli olduğu kadar satışçılar içinde önemlidir.