Seo Hataları

Seo Hataları

 Web sitesi olan herkes seo ile ilgileniyor ve kendi başlarına Seo yapma çabasına giriyorlar.Yanlış uygulamaları doğru zannederek sitede hareketlilik bekliyorlar.Sonuç olarak başarılı olamıyorlar.Çünki  anahtar kelimelerin doğru seçilmesi kalitesiz baclinkler ve on-page  önem verilmemesi bunların başlıca sebepleri arasında..Daha ayrıntılı incelersek;

Sayfa içeriklerinin Yetersiz Olması

 İçerik oluştururken anahtar kelimelere dikkat edin ve uzun içerikler üretin. Google arama motoruyla sayfa kelime sayısı arasında bir bağ olduğunu unutmayın.

İçerik Nasıl Yazılır?

 Sayfanızın Html kısmına içerik ekleyin.Her bir sayfa için 1800 kelimeye ulaşın.Anahtar kelimelere önem verin.Bozuk çalışmayan linkler vermeyin.

Bozuk Linkleri Nasıl Düzeltirim?

Google search consol ya da Screamingfrog gibi sitelerden bozuk bağlantıları bulabilirsiniz. Sonrasında listeye bakıp  bağlantıları düzeltin.

Meta Description Olmayan Sayfalar

  Meta description SERP’lerde gezinen kullanıcılar için içeriğinizin reklamıdır. Açıklamanız ne kadar ilgi çekici ise siteniz o kadar ilgi görüp tıklama alacaktır.

Meta Description Nasıl Olmalı?

 Her bir sayfa için meta açıklamaları yazarak başlayın. İnsanların ilgisini çekmek için değişik çağrılar kullanın (Ücretsiz Deneme vs..!) Meta açıklamalarında kalın punto ile yer alan anahtar kelimelerin Tıklanma Oranınızı arttırdığını unutmayın.

Alternatif Metin Alt Etiketi nasıl Olmalı?

 Sitenize eklediğiniz görüntülere açıklayıcı alternatif metinler (alt etiketi) ekleyin. Anahtar kelime yığını oluşturmayın ve görüntüleri anlamsız şekilde etiketlemeyin.

Harici Görseller Bozuksa

 Arama motorlarının amacı, kullanıcılara arama sorgularında en iyi sonuçları sunabilmektir Eğer internet siteniz görüntülerin olması gereken yerlerde boş kutular gösteriyorsa kullanıcı açısından kötü bir deneyim olacaktır.