Uzaktan Çalışma Ortamı Hazırlamak

Uzaktan Çalışma Ortamı Hazırlamak

 Yaşadığımız  zorlu bir dönem nedeniyle uzaktan çalışma yöntemi devreye girmeye başladı. Müşterilerle ve çalışanlarla yüz yüze görüşme en verimli ve doğru olan seçenek olsada tek alternatif değildir.Hızla değişen çevreye uyum sağlayabilmek için gerçekten üretkenlik artabilir.Hatta aynı ortamda çalışan bir takımdan daha güçlü bir takım oluşturulabilir.Medyarun  ekibi olarak bizlerde buna inanarak işlerimizi çevrim içi ortamda daha aktif gerçekleştirmek için e-ofis   şirket içi özel yazılımızı geliştirdik.Merak ediyorsanız hemen bize ulaşın.

Görev iş akışları üyelerin birbirleriyle iş konusunda etkileşimleri panolar ve içeriklere kolay ulaşım ve kullanabilme olanağı vs.. etkin içerikli bir planlama ile uzaktan çalışmayı dinamikleştirdik.Tabii etkili bir işbirliği için güven oluşturmak çok önemlidir.Bu güveni müşterilerinizede yansıtmanız gerekir.Online toplantı görüşmeleri ile birçok anlaşılamazıklar  kolayca çözebilir.

Uzaktan çalışma büyük özveri ve  olgunluk gerektirir. Her ekip üyesinin çalışma ortamı için sorumluluk alabilmesi ve çalışma yapısını sahiplenmesi gerekir. Ekibin kendine güvenmesi ve kendi kendini yönetmesi, hem uzaktan hem de özverili çalışmalarda önemli bir konudur. Uzak bir ortamda üretkenlik devam ederken  dikkat çok önemlidir, çünkü hem başarısızlığın maliyeti hem de başarıdan elde edilen kazanç iki katına çıkabilir.

Diğer yazımız Corona Virüse Tedbir Uzaktan Eğitim Portalı adlı yazımızada göz atabilirsiniz.