Varolan Reklamlarınızdan Daha Fazla Verim Almanın Yolları

Varolan Reklamlarınızdan Daha Fazla Verim Almanın Yolları

Yeniden Pazarlama (Remarketing)

  Web sitenizi ziyaret eden müşterilerle yeniden iletişim kurmaya yeniden pazarlama denir.Bu yöntemle daha az maliyetle müşterilere kendininizi tanıtmış olursunuz.Peki bunun için ne yapabilrsiniz; sadece o kitle için özel kampanya oluşturabilir ilgilendikleri ürünlere ilişkin reklamlar oluşturup ürünü yeniden incelemelerini sağlayabilirsiniz. Bu şekilde olumlu geri dönüşümler elde edebilirsiniz.

Mobil Hedef Kitlesi

  Akıllı telefon kullanıcılarının sayısı arttıkça internet trafiğinin çoğunluğu mobil kullanıcı olmaktadır.Bu yüzden reklamlarınızda mobil kullanıcılar için özel reklamlar yapabilirsiniz.Sadece mobil cihazda aktif olan direk telefonla aramaya yönlendiren tanıtım ve indirim kampanyaları ile  kullanıcıların dikkatini çekebilirsiniz.

Görsel ve Butonlarınızın Anlaşılır Olması

  Web sitenizi ziyaret eden kullanıcılara sunacağınız yalın ve anlaşılır bir ara yüz  site ziyaretinin olumlu dönüşlerle sonuçlanmasını sağlar. Tıklanabilir görselleriniz varsa bunları belirtecek ibarelere yer vermeniz ve butonları doğru yerlerde kullanmanız kullanıcıların sitenizde verimli vakit geçirmesini sağlar.

Sosyal Medya ve Değerlendirme

  Sosyal medya,  web siteniz   için büyük bir güçtür. Buna ek olarak, Google arama sonuçlarında yorum veya puanlama eklemenizde mümkün. Bu sayede sunduğunuz ürün veya hizmete ilişkin daha önce satın alma işlemi gerçekleştirmiş kullanıcılara görüşlerine puanlamalara yer vermiş olduğunuz için hedef kitlenizi etkileyebilir ve sitenize çekebilirsiniz.

Görseller

  Görsellerin ve tasarımların  web sitenizde büyük yer kaplamasından çok anlaşılır ve linklere kolay ulaştırır olmasına özen gösterin.